Το ευρωψηφοδέλτιο «Λαϊκή Ενότητα – Μέτωπο Ανατροπής»: Λίστα υποψηφίων

1136
ενότητα
Οι υποψήφιες και οι υποψήφιοι ευρωβουλευτές που συμμετέχουν στο ευρωψηφοδέλτιο «Λαϊκή Ενότητα – Μέτωπο Ανατροπής» για τις ευρωεκλογές της 26ης Μαΐου 2019 είναι:
  1. Αμμανατίδου – Πασχαλίδου Ευαγγελία (Λίτσα): πρ. Βουλευτής Β’ Θες/νίκης, πρ. έμπορος γεωργικών εργαλείων, Επανομή, Κεντρική Μακεδονία
  2. Αντωνιάδης Αλκιβιάδης (Άλκης): Πολιτικός Επιστήμονας με ειδίκευση στα θέματα της ΕΕ, Θεσσαλονίκη (ζει στις Βρυξέλλες)
  3. Αρχοντής Χαρίλαος: Αγρότης-Συνδικαλιστής, Λάρισα
  4. Βουτσινά Αυγή: Ακτιβίστρια – μέλος του κινήματος κατά των πλειστηριασμών και των περικοπών ηλεκτρικού ρεύματος, Αττική
  5. Γρηγοριάδης Εμμανουήλ (Μανώλης): Γιατρός, Αττική
  6. Δρίτσας Σπυρίδων: Νέος εργαζόμενος, χειρουργός, συνδικαλιστής ΕΙΝΑΠ και ΙΣΑ, μέλος του συντονιστικού συνελεύσεων και καταλήψεων του 06-07, Αθήνα
  7. Ελευθεριάδης Σέργιος: Γιατρός-οστεοπαθητικός, ομογενής από την πρώην ΕΣΣΔ
  8. Θανοπούλου Αικατερίνη (Κατερίνα): πρ. Αντιπεριφερειάρχης Αττικής για την κοινωνική πολιτική,  περιφερειακή σύμβουλος Αττικής, εκπαιδευτικός  ειδικής αγωγής, Αττική
  9. Καλιγιάννη – Μπαδογιάννη Λουκία: Κτηματομεσήτρια, Πρόεδρος του Συλλόγου Μεσιτών Ν.Χανίων
  10. Καλύβης Αλέξανδρος (Αλέκος): πρ. Αναπλ. πρόεδρος ΓΣΕΕ, Αττική, συνταξιούχος τραπεζικός
  11. Κοζαδίνος Εμμανουήλ (Μανώλης): Γιατρός, εργάζεται στο Παρίσι, μέλος του κινήματος των «Κίτρινων Γιλέκων» και της Ανυπότακτης Γαλλίας
  12. Κορασίδου Δέσποινα (Πένυ): Έμπορος, μέλος της επιτροπής Χαλανδρίου-Αγ. Παρασκευής κατά των πλειστηριασμών, Αττική
  13. Κουβελάκης Ευστάθιος (Στάθης): καθηγητής Πολιτικής Φιλοσοφίας στο King’s College του Πανεπιστημίου του Λονδίνου
  14. Κωνσταντάκης Αριστείδης (Άρης): Δικηγόρος, Αττική
  15. Κωνσταντακόπουλος Δημήτριος: Δημοσιογράφος, Αττική
  16. Μαντάς Παναγιώτης: Γιατρός – Διευθυντής του ΕΣΥ, Κοινωνικό Ιατρείο Ίλιον, Αττική
  17. Μαυρέλος Βασίλειος: πρ. μέλος Διοίκησης ΑΔΕΔΥ, εκπαιδευτικός, με πολιτική και κινηματική δράση στη Χίο, Χίος, Βόρειο Αιγαίο
  18. Μήτση Μαρία: Εκπαιδευτικός Μ.Ε. Ιδιωτικού Τομέα, Γενική Γραμματέας του Παμμεσηνιακού Συνδέσμου Ιδιωτικών Υπαλλήλων, Καλαμάτα
  19. Μπάνι – Πασούνι Στυλιάνα: Μέλος της Αλβανικής κοινότητας, εκπαιδευτικός, Αττική
  20. Μπαρσέφσκη Μαρία – Άννα: Μέλος του κινήματος κατά των πλειστηριασμών, του κινήματος για τα δικαιώματα και του αντιρατσιστικού κινήματος, Αττική
  21. Μπόλαρη Μαρία: πρ. Βουλευτής Α’ Αθήνας, Αττική
  22. Νίκα Φωτεινή: Πτυχιούχος Νοσηλεύτρια-Ιδιωτική Υπάλληλος, Πειραιάς, Αττική
  23. Ορφανίδης Αναστάσιος Παναγιώτης: Αγρότης, Συνδικαλιστής, Καβάλα
  24. Παπαδημητρίου Γεσθημανή (Μάνια): Ηθοποιός, Σκηνοθέτης Αθήνα, Αττική
  25. Παπαδόπουλος Ιωσήφ (Σήφης): Υπάλληλος περιφέρειας, Γεωλόγος Μηχανικός, μέλος του κινήματος ενάντια στην ιδιωτικοποίηση του νερού, Πέλλα, Κεντρική Μακεδονία.
  26. Περαντζάκης Βασίλειος: Προγραμματιστής-Αναλυτής, Αττική
  27. Πετροπούλου Πηνελόπη: Οδοντίατρος, Αττική
  28. Πριμικήρης Αναστάσιος: Πολιτικός επιστήμονας – Διεθνείς σχέσεις, εργάζεται στη Ρώμη, Ιταλία
  29. Σαπάροβα – Μπατίρ Ναταλία: Εκπαιδευτικός, Πρόεδρος της Ένωσης Φιλίας των καταγόμενων από την πρώην ΕΣΣΔ και ευρισκόμενων στην Ελλάδα, Αττική
  30. Σαραφιανός Δημήτριος: Δικηγόρος, μέλος του ΔΣ του ΔΣΑ, Αττική
  31. Σιγάλας Αντώνιος: Μαθηματικός, τενόρος, ακτιβιστής για τα κοινωνικά δικαιώματα και ιδιαίτερα για τα δικαιώματα της ΛΟΑΤΚΙ κοινότητας, Αττική
  32. Σκιαδόπουλος Αριστείδης (ΆρηςΚωνσταντίνος: Δημοσιογράφος, Αττική
  33. Σκούμας Αθανάσιος: Δικηγόρος, πρ. βουλευτής Βοιωτίας, πρώην δήμαρχος Θήβας, Θήβα, Στερεά Ελλάδα
  34. Σπανού Δέσποινα: πρ. Αντιπρ. ΑΔΕΔΥ, νομικός, Αττική
  35. Σταυρακάκης Χρήστος: Αρχιτέκτονας-πολεοδόμος ΕΜΠ, δραστηριοποιήθηκε στο φοιτ. κίνημα το διάστημα 2007-2014, Αττική
  36. Σταυροπούλου Αναστασία: Νέα εργαζόμενη, δικηγόρος, δραστηριοποιήθηκε στο φοιτ. κίνημα το 06-07, Αττική
  37. Στηροκλέας Βασίλειος: Εκπρόσωπος των ΡΟΜΑ
  38. Σωτηριάδη Κωνσταντίνα: Νέα εργαζόμενη, σύμβουλος ασφάλειας τροφίμων, μέλος του φοιτητικού κινήματος το 06-07, Αττική
  39. Τόλιος Ιωάννης: Διδάκτωρ οικονομολόγος, συντονιστής ερευνητικού κέντρου «ΜΑΧΩΜΕ», Αττική
  40. Φλαμιάτος Διονύσιος: Οικονομολόγος, μεταπτυχιακός φιλόλογος, μέλος της επιτροπής «Αλληλεγγύη στην Παλαιστίνη», Αττική
  41. Χαλαστάνη Βασιλική: Μέλος του κινήματος κατά των ανεμογεννητριών, Καρπενήσι, Στερεά Ελλάδα
  42. Χουντής Νικόλαος: Ευρωβουλευτής της ΛΑΕ, πρώην βουλευτής και υπουργός, Αττική

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Παρακαλώ προσθέστε το σχόλιό σας
Παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας