«Πάρτι» της Νάπολι με τεσσάρα στη Λίβερπουλ-«Απέδρασε» από Μιλάνο η Μπάγερν

632
«Πάρτι» της Νάπολι με τεσσάρα στη Λίβερπουλ

Aπρόσμενη τεσσάρα έριξε η Νάπολι στην Λίβερπουλ, νικώντας με 4-1 ενώ στο άλλο μεγάλο ματς της βραδιάς η Μπάγερν έφυγε με το διπλό από το Μιλάνο, επικρατώντας με 2-0 της Ίντερ. Απίστευτο ματς στη Μαδρίτη, η Ατλέτικο νίκησε 2-1 την Πόρτο με όλα τα γκολ να μπαίνουν στις καθυστερήσεις!

Η Νάπολι ήταν απολαυστική στο πρώτο 45λεπτο και έκανε ό,τι ήθελε απέναντι στην πελαγοδρομούσα άμυνα της Λίβερπουλ, για να πανηγυρίσει στο φινάλε έναν θρίαμβο με 4-1 στο “Ντιέγκο Μαραντόνα” στην πρεμιέρα του Champions League.

Η Μπάγερν με τον Σανέ να είναι πρωταγωνιστής κέρδισε 2-0 την Ίντερ στο Μιλάνο για την πρώτη αγωνιστική του Champions League και πήρε ένα σημαντικό τρίποντο στον όμιλο “φωτιά”.

Η Μαρσέιγ έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Σανσέλ Μπεμπά στο 47′ και ο Ρισάρλιζον το εκμεταλλεύτηκε και σημείωσε τα γκολ της νίκης 2-0 σε ένα πεντάλεπτο για την Τότεναμ στο Λονδίνο, για την πρεμιέρα του 4ου ομίλου του Champions League.

Ο Ρόμπερτ Λεβαντόβσκι έκανε σεφτέ στα γκολ και στο Champions League με τη φανέλα της Μπαρτσελόνα (με χατ τρικ), η οποία επιβλήθηκε εύκολα με 5-1 της Πλζεν στο “Καμπ Νόου” για την πρεμιέρα του 3ου ομίλου.

Ατλέτικο και Πόρτο σημέιωσαν τρία γκολ στις καθυστεήσεις, με εκείνο του Αντουάν Γκριεζμάν στο 90+11′ να δίνει τη νίκη 2-1 στους Μαδριλένους για τον 2ο όμιλο του Champions League.

Η γκάφα του Λούκας Χραντέτσκι χάρισε στην Μπριζ τη νίκη επί της Λεβερκούζεν με 1-0.

Νωρίτερα, ο Άγιαξ επικράτησε εύκολα της Ρέιντζερς με 4-0 για τον πρώτο όμιλο ενώ η Σπόρτινγκ Λισαβόνας πέρασε «αέρα» από την έδρα της Άιντραχτ Φρανκφούρτης με 3-0.