Nations League: συνεχίζεται με αναμετρήσεις της 3ης και της 4ης αγωνιστικής

474
Nations League

Η Εθνική Ελλάδας υποδέχεται αύριο (12/10) στο Ολυμπιακό Στάδιο την Ουγγαρία και θέλει τη νίκη προκειμένου να παραμείνει σε «τροχιά κορυφής», εφόσον την επόμενη Δευτέρα (21:45) επικρατήσει στο Τάμπερε της Φινλανδίας, ισοβαθμώντας με τους Σκανδιναβούς (σε περίπτωση που έχουν νικήσει στην Εσθονία).

Ο Μίκαελ Σκίμπε δεν αντιμετωπίζει σοβαρά προβλήματα και αναμένεται να παρατάξει την καλύτερη δυνατή 11αδα από τους παίκτες που έχει στην διάθεση του, προκειμένου να επιτύχει την μέγιστη δυνατή βαθμολογική συγκομιδή σ΄ αυτές τις δύο καθοριστικές αναμετρήσεις. Από την πλευρά τους, οι Ούγγροι που επικράτησαν στον πρώτο αγώνα, στην Βουδαπέστη, με 2-1 έρχονται στην Αθήνα με στόχο το θετικό αποτέλεσμα, ενώ οι Φινλανδοί θα επιχειρήσουν να εκμεταλλευθούν τον παράγοντα έδρα, έτσι ώστε να διατηρήσουν μία διαφορά ασφαλείας από την εθνική Ελλάδας.

Από το υπόλοιπο πρόγραμμα, ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις Βέλγιο-Ελβετία, Κροατία-Αγγλία, Πολωνία-Πορτογαλία (απόψε), Ρωσία-Σουηδία (απόψε), Ρουμανία-Σερβία, Ολλανδία-Γερμανία, Ισπανία-Αγγλία.

Το πρόγραμμα των επόμενων δύο αγωνιστικών και οι βαθμολογίες:

LEAGUE A 
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
13/10 Ολλανδία-Γερμανία
16/10 Γαλλία-Γερμανία

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
12/10 Βέλγιο-Ελβετία
15/10 Ισλανδία-Ελβετία

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
11/10 Πολωνία-Πορτογαλία
14/10 Πολωνία-Ιταλία

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ
12/10 Κροατία-Αγγλία
15/10 Ισπανία-Αγγλία

LEAGUE B
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
13/10 Σλοβακία-Τσεχία
16/10 Ουκρανία-Τσεχία

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
11/10 Ρωσία-Σουηδία
14/10 Ρωσία-Τουρκία

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
12/10 Αυστρία-Βόρεια Ιρλανδία
15/10 Βοσνία-Βόρεια Ιρλανδία

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ
13/10 Ιρλανδία-Δανία
16/10 Ουαλία-Ιρλανδία

LEAGUE C
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
11/10 Ισραήλ-Σκωτία
14/10 Ισραήλ-Αλβανία

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
12/10 Εσθονία-Φινλανδία
12/10 ΕΛΛΑΔΑ-Ουγγαρία
15/10 Φινλανδία-ΕΛΛΑΔΑ
15/10 Εσθονία-Ουγγαρία

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
13/10 Νορβηγία-Σλοβενία
13/10 Βουλγαρία-Κύπρος
16/10 Σλοβενία-Κύπρος
16/10 Νορβηγία-Βουλγαρία

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ
11/10 Μαυροβούνιο-Σερβία
11/10 Λιθουανία-Ρουμανία
14/10 Ρουμανία-Σερβία
14/10 Λιθουανία-Μαυροβούνιο

LEAGUE D
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
13/10 Λετονία-Καζακστάν
13/10 Γεωργία-Ανδόρα
16/10 Καζακστάν-Ανδόρα
16/10 Λετονία-Γεωργία

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
12/10 Μολδαβία-Σαν Μαρίνο
12/10 Λευκορωσία-Λουξεμβούργο
15/10 Λουξεμβούργο-Σαν Μαρίνο
15/10 Λευκορωσία-Μολδαβία

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
11/10 Νησιά Φαρόε-Αζερμπαϊτζάν
11/10 Κόσοβο-Μάλτα
14/10 Αζερμπαϊτζάν-Μάλτα
14/10 Νησιά Φαρόε-Κόσοβο

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ
13/10 Αρμενία-Γιβραλτάρ
13/10 Π.Γ.Δ.Μ.-Λιχτενστάιν
16/10 Αρμενία-Π.Γ.Δ.Μ.
16/10 Γιβραλτάρ-Λιχτενστάϊν

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Παρακαλώ προσθέστε το σχόλιό σας
Παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας