Στην Ταραγόνα αρχίζει σήμερα η αθλητική γιορτή της Μεσογείου. Όλη η ελληνική αποστολή

670
ταραγόνα

Στην Ταραγόνα της Ισπανίας αρχίζουν σήμερα οι Μεσογειακοί Αγώνες και το gazzetta.gr σας παρουσιάζει όσα πρέπει να ξέρετε για τους αγώνες και για την ελληνική ομάδα που αποτελείται από 299 αθλητές και αθλήτριες και έχει φιλοδοξίες για αρκετά μετάλλια.

Πέντε χρόνια μετά την προηγούμενη διοργάνωση της Μερσίνας στην Τουρκία, οι Μεσογειακοί Αγώνες ξαναγίνονται με καθυστέρηση ενός έτους λόγω οικονομικών και πολιτικών θεμάτων, συνεχίζοντας τον θεσμό που έγινε για πρώτη φορά το 1951. Η Τελετή Έναρξης είναι προγραμματισμένη για απόψε στο Nou Estadi στις 22.00και η Τελετή Λήξης, στο ίδιο στάδιο, την Κυριακή 1η Ιουλίου.

Πρώτη ελληνική συμμετοχή είναι από την Εθνική βόλεϊ γυναικών που στις 13.30 ώρα Ελλάδας παίζει με την Ιταλία. Eπίσης το βράδυ, η  44χρονη πρωταθλήτρια της τοξοβολίας Ευαγγελία Ψάρρα, με πέντε συμμετοχές στην πολύχρονη καριέρα της σε Ολυμπιακούς Αγώνες (2000, 2004, 2008, 2012, 2016) θα φέρει την ελληνική σημαία στην Τελετή Έναρξης.

Στην Ταραγόνα θα σημειωθεί νέο ρεκόρ συμμετοχών από αθλητές και αθλήτριες, αφού οι δηλώσεις έφτασαν τις 3622 σε 28 αθλήματα με 246 αγωνίσματα, ξεπερνώντας τους 3368 που συμμετείχαν στην Πεσκάρα της Ιταλίας το 2009. Βέβαια, στους αγώνες της Ταραγόνα υπάρχει η ιδιαιτερότητα με τη συμμετοχή για πρώτη φορά των χωρών της Πορτογαλίας ως επίσημης προσκεκλημένης και του Κοσσόβου  που είναι πια μόνιμο μέλος της ΔΕΜΑ.

Την πολυπληθέστερη ομάδα στους 18ους Μεσογειακούς Αγώνες θα έχει η μόνιμη πρωταγωνίστρια Ιταλία, με 419 αθλητές, χώρα η οποία κατέλαβε την πρώτη θέση στον πίνακα των μεταλλίων στις 12 από τις 17 προηγούμενες διοργανώσεις. Η διοργανώτρια Ισπανία, θα συμμετάσχει με 396 αθλητές και η Τουρκία, θα εκπροσωπηθεί από 356 αθλητές. Ακολουθούν η Γαλλία με 310, η Ελλάδα με 299, η Πορτογαλία με 226 αθλητές, ενώ η Αίγυπτος, θα συμμετάσχει με 177 αθλητές.

Η Ελλάδα θα εκπροσωπηθεί από 171 άνδρες και 128 γυναίκες στα εξής αθλήματα: κολύμβηση, επιτραπέζια αντισφαίριση, κωπηλασία, πάλη, τοξοβολία, ποδόσφαιρο, πυγμαχία, ιππασία, γυμναστική, ποδηλασία, κανόε καγιάκ, τζούντο, ιστιοπλοΐα, ξιφασκία, καράτε, άρση βαρών, υδατοσφαίριση, στίβος, σκοποβολή, καλαθοσφαίριση, θαλάσσιο σκι, βόλεϊ, γκολφ, χάντμπολ, ταεκβοντό, τένις και μπάντμιντον.

Αγώνες σε 16 πόλεις

Οι Μεσογειακοί Αγώνες θα γίνουν σε 16 πόλεις – δήμους της Ταραγόνα, η οποία ανήκει στην αυτόνομη κοινότητα της Καταλονίας. Συγκεκριμένα, στην πόλη της Ταραγόνα θα διεξαχθούν τα αθλήματα του στίβου, της κολύμβησης, της καλαθόσφαιρας 3Χ3, της πετόσφαιρας, του μπιτς – βόλεϊ, της αντισφαίρισης, της χειροσφαίρισης, της υδατοσφαίρισης, της τοξοβολίας, της σκοποβολής, του θαλάσσιου σκι, του γκολφ και του μπόουλς.

Στην πόλη Σαλού, όπου θα διαμένουν οι δημοσιογράφοι (περίπου 15 χμ νοτιοδυτικά της Ταραγόνα), θα διεξαχθούν τα αθλήματα της ιστιοπλοΐας και του τάεκβοντο. Η πόλη Καμπρίλς θα φιλοξενήσει το τζούντο και το καράτε, η Βίλα-Σέκα την ποδηλασία και την πάλη, η Ρέους την ενόργανη και τη ρυθμική γυμναστική, η Ελ Μορέγ το μπάντμιντον, η Λα Σέλβα ντε Καμπ την ξιφασκία, η Βαλς την επιτραπέζια αντισφαίριση, η Αλταφούγια το τρίαθλον, η Τορεντεμπάρα την πυγμαχία, η Ελ Βεντρέλ τη χειροσφαίριση, η Κονσταντί την άρση βαρών.

Ποδόσφαιρο θα φιλοξενήσουν οι πόλεις Ρέους και Καλαφέλ, ενώ εκτός επαρχίας Ταραγόνα θα διεξαχθούν το κανό και η κωπηλασία, στην πόλη Καστεγντέφελς, με τη Βαρκελώνη να φιλοξενεί την ιππασία.

Η μασκότ

Κατά τη διάρκεια διεξαγωγής των Αγώνων δεσπόζουσα φυσιογνωμία θα είναι η μασκότ με το όνομα Τάρακβς. Μια έμπνευση του Γάλλου ζωγράφου και σχεδιαστή Ζιαν Ζουλιάν, που απεικονίζει ένα αρχαίο ρωμαϊκό κράνος φτιαγμένο με τα νερά της Μεσογείου, σημείο δεσμού όλων των χωρών που λαμβάνουν μέρος. Στο κράνος υπάρχουν τα κύματα της θάλασσας, από πάνω η σημαία των Αγώνων και στον καρπό το μαντήλι «casteller», παραδοσιακό της Ταραγόνα.

Η Μεσογειακή ομάδα

Αντιπτέριση (6)

Γυναίκες
Γραμματούλα Σωτηρίου (Απλό/Διπλό)
Πολυβία Τζήκα (Απλό/Διπλό)

Άνδρες
Γιώργος Γάλβας (Διπλό)
Ηλίας Ξάνθου (Απλό)
Παναγιώτης Σκαρλάτος (Διπλό)
Σταμάτης Τσιγκιρδάκης (Απλό)

Αντισφαίριση (4)

Γυναίκες
Εμμανουέλα Αντωνάκη (Απλό/Διπλό)
Άννα Αρκαδιανού (Απλό/Διπλό)

Άνδρες
Γιάννης Στεργίου (Απλό/Διπλό)
Πέτρος Τσιτσιπάς (Απλό/Διπλό)

Άρση Βαρών (8)

Γυναίκες
Ελένη Κουρτελίδου (69κ.)
Κωνσταντίνα Μπεντέλη (58κ.)
Ειρήνη Μπουρέλια (75κ.)
Μαρία Πιπιλιάρδου (48κ.)

Άνδρες
Δημήτρης Ασλανίδης (85κ.)
Θεόδωρος Ιακωβίδης (94κ.)
Γιώργος Μαρκούλας (105κ.)
Κωνσταντίνος Ρεμπέλης (77κ.)

Γκολφ (6)

Γυναίκες
Αλκυόνη-Ανθούλα Αχαρίδη (Απλό/Ομαδικό)
Παρασκευή-Μαρία Βέργου (Απλό/Ομαδικό)
Κωνσταντίνα Κουμπάκη (Απλό/Ομαδικό)

Άνδρες
Βασίλης Κουμπάκης (Απλό/Ομαδικό)
Δημήτρης Ροκαδάκης (Απλό/Ομαδικό)
Παναγιώτης Σαμακοβλής (Απλό/Ομαδικό)

Ενόργανη Γυμναστική (10)

Γυναίκες
Αργυρώ Αφράτη (Ομαδικό)
Βάσω Μιλλούση (Ομαδικό)
Ευαγγελία Μονοκρούσου (Ομαδικό)
Ιωάννα Ξουλόγλη (Ομαδικό)
Ευαγγελία Πλυτά (Ομαδικό)

Άνδρες
Νίκος Ηλιόπουλος (Ομαδικό)
Χριστόφορος-Άγγελος Κωνσταντινίδης (Ομαδικό)
Βλάσης Μάρας (Ομαδικό)
Αντώνης Τανταλίδης (Ομαδικό)
Γιώργος-Χρήστος Χατζηευσταθίου (Ομαδικό)

Ρυθμική Γυμναστική (2)

Μαρία Δερβίση (Ατομικό)
Ελένη Κελαϊδίτη (Ατομικό)

Επιτραπέζια Αντισφαίριση (6)

Γυναίκες
Γεωργία Ζαβιτσάνου (Απλό/Ομαδικό)
Κωνσταντίνα Παρίδη (Ομαδικό)
Κατερίνα Τόλιου (Απλό/Ομαδικό)

Άνδρες
Κωνσταντίνος Αγγελάκης (Ομαδικό)
Κωνσταντίνος-Παναγιώτης Κωνσταντινόπουλος (Απλό/Ομαδικό)
Γιάννης Σγουρόπουλος (Απλό)

Θαλάσσιο Σκι (4)

Γυναίκες
Αγγελική Ανδριανοπούλου (Σλάλομ)
Μαρία Βιμπρανιετσόβα (Σλάλομ)

Άνδρες
Παύλος Σερπιέρης (Σλάλομ)
Άρης-Ευγένιος Τεσουέρ (Σλάλομ)

Ιππασία (5)

Ιόλη Μυτιληναίου (Υπερπήδηση Εμποδίων Ατομικό/Ομαδικό)
Χάννα Ρόμπερσον-Μυτιληναίου (Υπερπήδηση Εμποδίων Ατομικό/Ομαδικό)
Αυγερινός Λινάρδος (Υπερπήδηση Εμποδίων Ατομικό/Ομαδικό)
Άγγελος Τουλούπης (Υπερπήδηση Εμποδίων Ατομικό/Ομαδικό)

Ιστιοπλοΐα (8)

Γυναίκες
Κατερίνα Δίβαρη (RSX)
Βασιλεία Καραχάλιου (Laser radial)
Αγγελική Σκαρλάτου (RSX)
Αθανασία Φακίδη (Laser radial)

Άνδρες
Βύρων Κοκκαλάνης (RSX)
Αντώνης Μπουγιούρης (Laser)
Δημήτρης Παπαδημητρίου (Laser)
Γιώργος Φράγκος (RSX)

Καλαθοσφαίριση 3Χ3 (8)

Γυναίκες
Βασιλική-Σουζάνα Καραμπάτσα
Αναστασία-Νταολένγκ Νιξίνα
Γαρυφαλλιά-Παρασκευή Ντάνου

Άνδρες
Σαράντης Μαστρογιαννόπουλος
Κωνσταντίνος Οικονομόπουλος
Νίκος Περσίδης
Ανδρέας Ρεκουνιώτης

Κανόε Καγιάκ (5)

Γυναίκες
Μαρκέλα-Νίνα Κάβουρα (Κ1 200μ.)
Ελευθερία Καμινάρη (Κ1 500μ.)

Άνδρες
Δημήτρης Αντωνίου (Κ1 200μ.)
Κωνσταντίνος Ευθυμιάδης (Κ1 500μ./Κ2 500μ.)
Γιάννης Κουτσοποδιώτης (Κ2 500μ.)

Καράτε (4)

Γυναίκες
Χριστίνα-Ειρήνη Καβακοπούλου (50κ.)
Ελένη Χατζηλιάδου (+68κ.)

Άνδρες
Νίκος Γιδάκος (67κ.)
Μιχαήλ-Γιώργος Τζάνος (84κ.)

Κολύμβηση (20)

Γυναίκες
Καλλιόπη Αραούζου (400μ. Ελεύθερο/800μ. Ελεύθερο)
Κριστέλ Βουρνά (100μ. Πεταλούδα/50μ. Πεταλούδα)
Θεοδώρα Δράκου (50μ. Ύπτιο/100μ. Ύπτιο/50μ.Ελεύθερο/4Χ100 Ελεύθερο/4Χ100 Μεικτή)
Μαρία-Θάλεια Δρασίδου (50μ. Πρόσθιο/100μ. Πρόσθιο/ 4Χ100 Ελεύθερο/4Χ100 Μεικτή)
Αφροδίτη Κατσιάρα (400μ. Ελεύθερο/800μ. Ελεύθερο/200μ. Ελεύθερο/4Χ200 Ελεύθερο)
Σοφία Κλικοπούλου (50μ. Ελεύθερο/100μ. Ελεύθερο/4Χ100 Ελεύθερο/4Χ200 Ελεύθερο)
Ηλέκτρα-Βαρβάρα Λεμπλ (200μ Μεικτή/400μ. Μεικτή/200μ. Πεταλούδα/4Χ200 Ελεύθερο)
Βασιλική-Σταυρούλα Μπάκα (100μ.Ελεύθερο/200μ. Ελεύθερο/4Χ100 Πεταλούδα/4Χ200 Ελεύθερο)
Άννα Ντουντουνάκη (100μ. Πεταλούδα/50μ. Πεταλούδα/200μ. Πεταλούδα/4Χ100 Μεικτή)

Άνδρες
Ρωμανός-Ιάσονας Αλυφαντής (100μ. Πρόσθιο/50μ. Πρόσθιο/200μ. Πρόσθιο)
Ανδρέας Βαζαίος (200μ. Μεικτή/200μ. Πεταλούδα/4Χ100 Ελεύθερο/4Χ200 Ελεύθερο/4Χ100 Μεικτή/50μ. Πεταλούδα)
Κριστιάν Γκολομέεβ (50μ. Ελεύθερο/50μ. Πεταλούδα/100μ. Ελεύθερο/4Χ100 Ελεύθερο/4Χ100 Μεικτή)
Στέφανος Δημητριάδης (200μ. Πεταλούδα/100μ. Πεταλούδα)
Δημήτρης Δημητρίου (200μ. Ελεύθερο/400μ. Ελεύθερο/4Χ200 Ελεύθερο)
Γιάννης Καρπουζλής (50μ. Πρόσθιο/100μ. Πρόσθιο/4Χ100 Μεικτή)
Φώτης Κολιόπουλος (100μ. Ελεύθερο/100μ. Πεταλούδα/50μ. Ελεύθερο/4Χ100 Ελεύθερο)
Δημήτρης Νέγρης (1500μ. Ελεύθερο/400μ. Ελεύθερο/200μ. Ελεύθερο/4Χ200μ. Ελεύθερο)
Νίκος Σοφιανίδης (50μ. Ύπτιο/100μ. Ύπτιο/200μ. Ύπτιο)
Γιώργος Σπανουδάκης (200μ. Μεικτή/100μ. Ελεύθερο)
Απόστολος Χρήστου (50μ. Ύπτιο/100μ. Ύπτιο/200μ. Ύπτιο/4Χ100 Ελεύθερο/4Χ200 Ελεύθερο/4Χ100 Μεικτή)

Κολύμβηση ΑΜΕΑ (1)

Δημοσθένης Μιχαλεντζάκης (100μ. Ελεύθερο S10)

Κωπηλασία (8)

Γυναίκες
Θωμαΐς Εμμανουηλίδου (Μονό Σκιφ Ελ. Βαρών)
Κατερίνα Νικολαΐδου (Μονό Σκιφ)

Άνδρες
Σπύρος Γιάνναρος (Μονό σκιφ Ελ. Βαρών)
Σπύρος Καλέντζης (Μονό Σκιφ)
Γιάννης Μαρόκος (Διπλό σκιφ Ελ. Βαρών)
Νίνος Νικολαΐδης (Διπλό Σκιφ Ελ. Βαρών)
Στέφανος Ντούσκος (Διπλό Σκιφ)
Χρήστος Στεργιακάς (Διπλό Σκιφ)

Ξιφασκία (5)

Γυναίκες
Δέσποινα Γεωργιάδου (Σπάθη)
Θεοδώρα Γκουντούρα (Σπάθη)
Κατερίνα Κοντοχριστοπούλου (Ξίφος Ασκήσεως)
Νίκη Σιδηροπούλου (Ξίφος Μονομαχίας)

Άνδρες
Σαββας Καββαδίας (Ξίφος Μονομαχίας)

Πάλη (10)

Γυναίκες
Χριστίνα Δερμικάν (57κ.)
Μαρία Πρεβολαράκη (53κ.)
Θεοδώρα Τελιανίδου (62κ.)

Άνδρες
Λαοκράτης Κεσίδης (97κ./Ελληνορωμαϊκή)
Γρηγόρης Κριαρίδης (86κ./Ελευθέρα)
Απόστολος Μανουηλίδης (67κ./Ελληνορωμαϊκή)
Κύριλος Μπινενμπάουμ (74κ./Ελευθέρα)
Τιμοφέι Ξενίδης (97κ./Ελευθέρα)
Γιώργος Πρεβολαράκης (77κ./Ελληνορωμαϊκή)
Δημήτρης Τσεκερίδης (87κ./Ελληνορωμαϊκή)

Πετοσφαίριση (24)

Γυναίκες
Μαρία-Ελένη Αρτακιανού
Ανθή Βασιλαντωνάκη
Μαρία Γενιτσαρίδη
Κατερίνα Γιώτα
Παναγιώτα Διώτη
Λαμπρινή Κωνσταντινίδου
Γεωργία Λαμπρούση
Ευαγγελία Μερτέκη
Όλγα Στράντζαλη
Αθανασία Τοτσίδου
Ειρήνη Χατζηευστρατιάδου
Στέλλα Χριστοδούλου

Άνδρες
Ανέστης Δαλακούρας
Χρήστος Δαρίδης
Δημήτρης Ζήσης
Νίκος Ζουπάνης
Παναγιώτης Παπαδόπουλος
Ηρακλής Παπαδόπουλος
Παναγιώτης Πελεκούδας
Γιώργος Πετρέας
Γιάννης Ρουμελιωτάκης
Κωνσταντίνος Στιβαχτής
Γιάννης Τακουρίδης
Ντμίτρο Φιλίπποβ

Ποδηλασία (7)

Γυναίκες
Αργυρώ Μιλάκη (Ποδηλασία Δρόμου /Ατομική Χρονομέτρηση)
Βαρβάρα Φασόη (Ποδηλασία Δρόμου /Ατομική Χρονομέτρηση)

Άνδρες
Χαράλαμπος Καστραντάς (Ποδηλασία Δρόμου)
Γιάννης Κυριακίδης (Ποδηλασία Δρόμου)
Γιώργος Μπούγλας (Ποδηλασία Δρόμου)
Πολυχρόνης Τζωρτζάκης (Ποδηλασία Δρόμου/Ατομική Χρονομέτρηση)
Στέλιος Φαραντάκης (Ποδηλασία Δρόμου)

Ποδόσφαιρο (18)

Γιώργος Αντζουλάς
Γιώργος Βιταλιώτης
Αλέξανδρος Βοϊλής
Γιάννης Γαλούπης
Αλέξανδρος Γκαργκαλατζίδης
Απόστολος Διαμαντής
Δημήτρης Εμμανουηλίδης
Φώτης Ιωαννίδης
Λευτέρης Λύρατζης
Θεοδόσης Μαχαίρας
Δημήτρης Μελιόπουλος
Γιάννης Μιχαηλίδης
Γιάννης Νικοπολίδης
Γιάννης Σαρδέλης
Αντριάνο Σκεντεράι
Μάριος Τσαούσης
Παναγιώτης Τσερκώνης
Παναγιώτης Τσιμόπουλος

Πυγμαχία (3)

Πολυνείκης Καλαμάρας (81κ.)
Παύλος Τσαγκράκος (75κ.)
Αλέξανδρος Τσανικίδης (64κ.)

Σκοποβολή (10)

Γυναίκες
Άννα Κορακάκη (10μ. Αεροβόλο Πιστόλι)
Μαρούσα Μακράκη (10μ. Αεροβόλο Τουφέκι)
Δήμητρα Παπακανέλλου (10μ. Αεροβόλο Πιστόλι)
Μαρία Τσιόνογλου (10μ. Αεροβόλο Τουφέκι)

Άνδρες
Γιώργος Γαμπιεράκης (10μ. Αεροβόλο Πιστόλι)
Βαγγέλης Ζήσης (10μ. Αεροβόλο Τουφέκι)
Θοδωρής Καρπίδας (10μ. Αεροβόλο Τουφέκι)
Γιώργος Μαστροδημητρόπουλος (10μ. Αεροβόλο Πιστόλι)
Αργύρης Τζινάκος (Τραπ)
Γιάννης Χατζητσακίρογλου (Τραπ)

Στίβος (40)

Γυναίκες
Κριστίνα Αλβερτσιάν (Τριπλούν)
Χάιδω Αλεξούλη (Μήκος)
Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (Δισκοβολία)
Κατερίνα Βαμβουκάκη (Σφυροβολία)
Άννα Βασιλείου (400μ.)
Ειρήνη Βασιλείου (400μ.)
Κωνσταντίνα Γιαννοπούλου (800μ.)
Ευφροσύνη Θεοδώρου (400μ. Εμπόδια)
Αναστασία Καρακατσάνη (5000μ.)
Γρηγορία-Εμμανουέλα Κεραμιδά (200μ./4Χ100)
Αθηνά Κοΐνη (1500μ.)
Κοραΐνη Κυριακοπούλου (1500μ.)
Νικολέτα Κυριακοπούλου (1500μ.)
Ελισάβετ Πεσιρίδου (100μ. Εμπόδια/4Χ100)
Ελευθερία Πετρουλάκη (Ημιμαραθώνιος)
Κυριακή Σαμάνη (4Χ100)
Κατερίνα Σαρρή (4Χ100)
Ραφαήλια Σπανουδάκη-Χατζηρήγα (100μ./4Χ100)
Ελπίδα Τόκα (400μ. Εμπόδια)

Άνδρες
Τάσος Γαλαζούλας (Μήκος)
Κωνσταντίνος Γκελαούζος (Ημιμαραθώνιος)
Νίκος Γκότσης (3000μ.)
Μάρκος Γκούρλιας (5000μ.)
Ανδρέας Δημητράκης (1500μ.)
Κωνσταντίνος Δουβαλίδης (110μ. Εμπόδια/4Χ100)
Κωνσταντίνος Ζήκος (4Χ100)
Κυριάκος Ζώτος (Σφαιροβολία)
Ιάσονας Θανόπουλος (Δισκοβολία)
Χρήστος Καλλίας (Ημιμαραθώνιος)
Χρήστος Κοτίτσας (800μ.)
Αντώνης Μάστορας (Ύψος)
Μιχάλης Μερτζανίδης-Δεσποτέρης (Μήκος)
Κωνσταντίνος Μπανιώτης (Ύψος)
Κωνσταντίνος Νάκος (400μ. Εμπόδια)
Γιάννης Νυφτανόπουλος (100μ. Ανδρών/4Χ100)
Νίκος Σκαρβέλης (Σφαιροβολία)
Ευθύμιος Στεργιούλης (100μ./4Χ100)
Γιώργος-Μιχάλης Τάσσης (5000μ.)
Γιώργος Τρέμος (Δισκοβολία)
Παναγιώτης Τριβυζάς (200μ./4Χ100)

Ταεκβοντό (8)

Γυναίκες
Βαρβάρα Αποίκου (-49κ.)
Αθανασία Μητσοπούλου (-67κ.)
Ευγενία Σαρρή (+67κ.)
Κωνσταντίνα Τζελή (-57κ.)

Άνδρες
Θανάσης Νικολαΐδης (+80κ.)
Αποστόλης Τεληκώστογλου (-80κ.)
Λευτέρης Φακίνος (-58κ.)
Κωνσταντίνος Χαμαλίδης (-68κ.)

Τζούντο (6)

Γυναίκες
Κατερίνα Θεοδωρακοπούλου (-48κ.)
Γιώργος Μαλλιαρόπουλος (-100κ.)

Άνδρες
Αλέξιος Ντανατσίδης (-81κ.)
Λευτέρης Παναγιώτου (-66κ.)
Θεόδωρος Τσελίδης (-90κ.)
Δημήτρης Τσουμήτας (+100κ.)

Τοξοβολία (6)

Γυναίκες
Ανατολή-Μάρθα Γκορίλα (Ατομικό/Ομαδικό)
Μαρία Παπανδρεοπούλου (Ατομικό/Ομαδικό)
Ευαγγελία Ψάρρα (Ατομικό/Ομαδικό)

Άνδρες
Χρήστος Αερικός (Ατομικό/Ομαδικό)
Βασίλης Καλογιάννης (Ατομικό/Ομαδικό)
Αλέξανδρος Καραγεωργίου (Ατομικό/Ομαδικό)

Υδατοσφαίριση (26)

Γυναίκες
Άλκηστη Αβραμίδου
Αλεξάνδρα Ασημάκη
Βασιλική Διαμαντοπούλου
Χρυσούλα Διαμαντοπούλου
Νικολέτα Ελευθεριάδου
Ελένη Ξενάκη
Μαρία Πάτρα
Ελευθερία Πλευρίτου
Μαργαρίτα Πλευρίτου
Ελισάβετ Πρωτόπαπα
Ιωάννα Σταματοπούλου
Χριστίνα Τσουκαλά
Ιωάννα Χυδηριώτη

Άνδρες
Στέλιος Αργυρόπουλος-Κανακάκης
Άγγελος Γενηδούνιας
Αλέξανδρος Γούνας
Βαγγέλης Δελακάς
Γιώργος Δερβίσης
Μανώλης Ζερδεβάς
Μάριος Καμπότσης
Χριστόδουλος Κολόμβος
Δημήτρης Νικολαΐδης
Δημήτρης Σκουμπάκης
Κωνσταντίνος Φλέγκας
Γιάννης Φουντούλης

Χειροσφαίριση (31)

Γυναίκες
Ολυμπία Ανδρίτσου
Παναγιώτα Αργυροπούλου
Κατερίνα Βαφειάδου
Βασιλική Γκάτζιου
Αγνή Ζυγούρα
Ραφαήλια Καραχαρίση
Αγγελική Καρέλα
Μαγδαληνή Κεπεσίδου
Κατερίνα Μανιά
Ελισάβετ Μάστακα
Ελένη Μούρνου
Φραγκούλα Παπανικολάου
Νίκη Ράτσικα
Χρήστα-Μαρία Στουγιαννίδου
Λαμπρινή Τσακάλου

Άνδρες
Κωνσταντίνος Γουργούμης
Χαράλαμπος Δόμπρης
Ευθύμιος Ηλιόπουλος
Γρηγόρης Ιωάννου
Γιάννης Καλόμοιρος
Παναγιώτης Καραμπουρνιώτης
Χρήστος Κεδέρης
Γιάννης Κράλλης
Νίκος Κρητικός
Πέτρος Κυριακού
Νίκος Λοΐζος
Χαράλαμπος Μάλλιος
Στέφανος Μιχαηλίδης
Τάσος Παπαδιονυσίου
Νίκος Πασσιάς
Άγγελος Τσίλης

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Παρακαλώ προσθέστε το σχόλιό σας
Παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας