Πετρούνιας – Πήρε το αργυρό μετάλλιο στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα της Αμβέρσας!

673

Μυθικός Λευτέρης Πετρούνιας. Με μια σπουδαία εμφάνιση ο Έλληνας πρωταθλητής πήρε το αργυρό μετάλλιο στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα της Αμβέρσας και παράλληλα την πρόκριση στους Ολυμπιακούς αγώνες

Τρομερός Λευτέρης Πετρούνιας έκανε για ακόμη μια φορά όλους τους Έλληνες υπερήφανους.

Ο Έλληνας πρωταθλητής με μια ακόμη άψογη, τέλεια, αλάνθαστη, εκπληκτική προσπάθεια στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα της Αμβέρσας πήρε την δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο στον τελικό των κρίκων και παράλληλα και την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες που θα γίνουν στο Παρίσι το 2024.

Την πρώτη θέση πήρε ο Κινέζος, Λιου Γιάνγκ από την Κίνα ο οποίος βαθμολογήθηκε με 15.233. Από την άλλη ο Λευτέρης Πετρούνιας βαθμολογήθηκε με 15.066.