Άνετα ο Ολυμπιακός, επέστρεψε στις νίκες ο Παναθηναϊκός

1146
ολυμπιακός

Παράσταση για έναν ρόλο στο «Γ. Καραϊσκάκης», όπου ένας εντυπωσιακός Ολυμπιακός σκόρπισε στους… τέσσερις ανέμους την ΑΕΛ, επικρατώντας τελικά με 4-0,  στο πλαίσιο της 15ης (εξ’ αναβολής) αγωνιστικής στη Super League.

Έτσι, οι «ερυθρόλευκοι» συνέχισαν στο κυνήγι του πρωτοπόρου ΠΑΟΚ, διατηρώντας την απόσταση των 8 βαθμών από κορυφή.

Πρωταγωνιστής στο ματς ήταν ο Φορτούνης, ο οποίος σημείωσε χατ τρικ (στο 16′, 44′ και 75′), ενώ ο Μασούρας πέτυχε το πρώτο του τέρμα με τον Ολυμπιακό στο 8′ λεπτό, ανοίγοντας το σκορ.

Εξάλλου, έπειτα από τρεις αγωνιστικές, ο Παναθηναϊκός επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας εκτός έδρας του Παναιτωλικού με 1-0 στο Αγρίνιο.

Το πολύτιμο τρίποντο ήρθε με τέρμα του Μπουζούκη στο 32ο λεπτό, καθώς η πίεση που άσκησαν στη συνέχεια οι γηπεδούχοι, αποδείχθηκε άκαρπη.

Έτσι, οι «πράσινοι» μείωσαν τη διαφορά από τον τέταρτο στη βαθμολογία Ατρόμητο, στους 2 βαθμούς. Αντίθετα, οι γηπεδούχοι έχασαν την ευκαιρία να αναρριχηθούν στον βαθμολογικό πίνακα και έτσι είναι στην 7η θέση με 23 πόντους.