Conference League: Πήρε φωτιά ο Πειραιάς και η Ελλάδα στο γκόλ του Ελ Κααμπί!!!

1015

Το μεγάλο ραντεβού του Ολυμπιακού με την Ιστορία είχε αίσιο τέλος. Οι «ερυθρόλευκοι» σήκωσαν το Conference League και τρέλαναν όλη την Ευρώπη.

Το γκολ του Ελ Κααμπί στο 116ο λεπτό της παράτασης κόντρα στην Φιορεντίνα έβαλε φωτιά στον Πειραιά με τους χιλιάδες συγκεντρωμένους φίλους του συλλόγου να κάνουν τη νύχτα μέρα.

Χωρίς μυαλό… ο Θρύλος να σηκώσει… το ευρωπαϊκό. Ο Μαροκινός άσος του Ολυμπιακού σέρβιρε και ο κόσμος τρελάθηκε στην πλατεία Κοτζιά. Το όνειρο εκατομμυρίων φίλων των ερυθρολεύκων έγινε πράξη.

«Νίκησε» τον Τερατσάνο

Ο Ολυμπιακός, τέσσερα λεπτά πριν από την λήξη του τελικού του Conference League, πήρε κεφάλι στο σκορ κόντρα στην Φιορεντίνα.

Ο Έσε έκανε το γέμισμα από τα αριστερά, ο Ελ Κααμπί έβαλε έξυπνα το κεφάλι του και «νίκησε» τον Τερατσάνο για το 1-0, με τους φίλους του Ολυμπιακού να ξεσπούν σε έντονους πανηγυρισμούς. Το γκολ ελέγχθηκε από τον VAR, καθώς ο Μαροκινός ήταν σε οριακή θέση, ωστόσο το γκολ μέτρησε κανονικά.